N, 8.12.2022

Liider kaotas! Milline šokk!

Kuido Saarpuu
Liider kaotas! Milline šokk!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kui Paide linnameeskond kaks kuud tagasi koroonaviiruse laialdase leviku ja spordiürituste keelustamise tuules pausile läks, hoidis ta Premium liiga turniiritabelis esikohta. Muljetavaldava tulemusega.

Võit 8:1 JK Tallinna Kalevi üle mahtus meistriliiga suureskoorilisimate võitude hulka, nii mõnigi linnameeskonna mängumees pääses tulemuslikemate väravalööjate nimekirja. Ühesõnaga, ootused esimese kodumängu, teisipäevaõhtuse Viljandi Tuleviku mängu eel olid suured.

Viljandlaste enesekindlus aina suurenes

Kuid juba 26. mänguminutil oli Viljandi poolelt kiirrünnakul tabav Herol Riiberg. Teisel poolajal realiseeris penalti Pavel Martis ja Paide linnameeskond oli jäänud 0:2 taha.

Kuid juba 26. mänguminutil oli Viljandi poolelt kiirrünnakul tabav Herol Riiberg. Teisel poolajal realiseeris penalti Pavel Martis ja Paide linnameeskond oli jäänud 0:2 taha.

Viljandi Tuleviku keskpoolkaitsja, esimese värava autor Herol Riiberg ütles, et nad olid kogu aeg mängus sees ja mida minut edasi, seda suuremaks nende enesekindlus Paide linnameeskonna domineerimisele vaatamata läks. «Saime avapoolajal värava kätte. Lõpus, kui Paide rohkem riske võttis, oleksime võinud seisuks lüüa ka 3:0. Kontra­rünnakutega oli meil omajagu võimalusi,» selgitas ta. «Poiste tahtejõud oli tugev. Teisi­päev oli meile positiivne päev, usun, et poisid võivad endale pitsat ja koolat lubada ning õhtul hiljem magama minna.»

Auvärava lõi Edrisa Lubega lisaminutil, kuid 1:2 kaotus oli tõsiasi. Kaks kuud turniiritabelis liidriseisust nautinud Paide linna­meeskond kukkus ühe võidu ja ühe kaotusega kümne meeskonna seas kuuendaks.

Paide linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko sõnas, et mäng oli oodatult raske. «Meil on veel kõvasti-kõvasti arenguruumi,» lausus ta. «Esimesel poolajal ootasimegi, et vastased mängivad kiirrünnakute peale, ja tõtt öelda magasime neile värava toonud rünnaku maha. Meil seevastu olid sellised poolikud värava momendid, paaril korral löök blokeeriti, korra läks üks löök ka latti. Tahe oli suur, kuid oleme veel rabedad.»

Kahekuuline mängupaus lõi Zahovaiko ütlust mööda kõikidele meeskondadele jälle võrdsed tingimused, kust alustada. «Talvel tegime kõvasti tööd ja peame selle kõik tagasi tegema,» lausus ta. «Ma ei nukrutseks. Saime Tulevikult korraliku šoki ja see tõi meid maa peale tagasi. Peame hakkama nüüd enesekindlust üles ehitama.»

Paide linnameeskonna kapten Andre Frolov tunnistas mängu järel, et see oli üks kibe kaotus. «Tulime mängule võidumõte­tega. Kahjuks ei saanud esimesel poolajal kohtumisest ja väljakust õigeid järeldusi tehtud ja üritasime mängu liiga keeruliseks ajada. Selline info meieni treenerite pingilt ka jõudis, kuid ei suutnud seda järgida,» selgitas ta.

 Frolovi hinnangul oli mängu tempo sedavõrd all, et vastane sai, mida tahtis. «Nende esimene värav oli ilusasti löödud. Meilgi olid omad võimalused, kuid kahjuks ei suutnud neid realiseerida,» lausus ta. «Teisel poolajal lisandus õnnetu penalt ja 0:2 seisult oli raske mängu päästa.»

Uus võimalus tuleb laupäeval

Jalgpalli näeb Paides veel laupäeval, kui kell 13 läheb Paide linnameeskond kodustaadionil vastamisi FC Kuressaarega.

Andre Frolov märkis, et laupäeval on nende seis kindlasti parem. «Kohtumine Viljandiga oli esimene mäng pärast pikka pausi ja arvan, et meie kvaliteet on edaspidi parem,» ütles ta. «Jalgpallimäng on midagi muud kui see, mida kodudes individuaalselt treenida. Peame uuesti jalgpallilainele saama ja järgmine mäng on juba tunduvalt parem.»

Herol Riiberg rõhutas, et Paide linnameeskond on hooajaks kokku pannud tugeva koosseisu ja teisipäevane võit sellise vastase üle annab neile järgmisteks kohtumisteks enesekindlust. Viljandi Tuleviku järgmine vastane on Tallinna Levadia.

Teisipäevane mäng Paide linnastaadionil oli eriline. Mitte ainult autokino, vaid ka seetõttu, et mängule saamiseks kehtisid ranged nõuded. Staadion oli avatud üksnes mänguga otseselt seotud inimestele ja selle kajastajatele. Kui mängijad välja jätta, olid kõik näomaskides, samuti mõõdeti staadioni väravas inimestel temperatuuri.

Tavaolukorras on kogukonnajuhtide roll publikurohkeid kodumänge korraldada. Sel korral oli kõik vastupidi: pealtvaatajate tribüünile mahtus mõni spordiajakirjanik ja Arto Saar. Meeskonna värvides. Trummiga. «Eks see üks kummaline olukord ole siin üksinda trummi taguda,» ütles Saar. «Teisalt, ajakirjanike huvi on päris suur ja õnneks on ka otseülekanded ja kõik fännid saavad mängule kaasa elada. Muidugi ootan juba suve, mil on lubatud publikuga mängud.»

Saar lisas, et kui arvestada seda, et ekraanilt tuli mängu vaatama 35–38 autot, igas masinas vähemalt kaks inimest, siis tegelikult elas staadionist linnulennult paarsada meetrit eemal mängule üheskoos kaasa oma 70 inimest.

Liidrikohta hoiavad ka noored

Esiliiga ja esiliiga B-rühma meeskonnad peavad 20.–29. maini publikuta treeningmänge. Hooaeg jätkub 30. mail.

Nii esiliigas kui ka esiliiga B-rühmas on tavapärase 36 vooru asemel kavas vähem mänge. Esmalt peetakse mõlemas liigas kolm ringi (27 vooru), misjärel mängivad esiliigas 1.–6. ja 7.–10. kohale tulnud ning esiliiga B-rühmas 1.–4. ja 7.–10. kohale tulnud võistkonnad omavahel neljanda ringi. Esiliiga B-rühmas viienda ja kuuenda koha võistkond mängivad neljanda ringi mängu juhul, kui kuuenda koha omanikul on säilinud võimalus viienda koha omanikust tabelis mööda minna.

Seega on esiliiga esikuuikul 32 ja teistel 30 vooru. Esiliiga B-rühmas on 30 vooru, välja arvatud viienda ja kuuenda koha omanikul, kes mängivad 27 või 28 vooru.

Esiliiga B-rühmas palliv Paide linnameeskond U21 kohtub treeningmängus pühapäeval kell 11 võõrsil Vändra JK Vaprusega. Avavoorus olid linnameeskonna noored märtsis 5:1 üle JK Tallinna Kalev U21 meeskonnast, mis viis nad omas liigas pikaks ajaks tabeli liidriks.

Eesiliiga B-rühma teises mänguvoorus kohtub Paide linnameeskond U21 30. mail kell 16 Paide linnastaadionil Tartu JK Welcoga.

Madalamad jalgpalliliigad, kus mängib samuti mitu Järvamaa võistkonda, pole jõudnud mängudega algust teha. (JT)

Märksõnad
Tagasi üles