Sisukord
Paberleht
Postimees

Keeleinspektsioon süüdistab Järvamaa ettevõtet domeeni näppamises

2 min lugemist
  • Keeleinspektsiooni nimi muutub augustist
  • Keeleameti domeen on Järvamaa ettevõtte nimel
  • Domeeniomanik ei näe, et oleks domeeni registreerides eksinud
Domeeninime registreerimine maksab kümmekond eurot ja seda võib teha kes iganes. FOTO: Sander Ilvest

Keeleinspektsioon on pöördunud Eesti Interneti Sihtasutuse (EIS) domeenivaidluste komisjoni poole seetõttu, et Järvamaa ettevõte on registreerinud domeeni keeleamet.ee, mille keeleinspektsioon tahtis pärast 1. augustil tulevat nimevahetust ise kasutusele võtta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänavu 3. juunil kiitis riigikogu heaks valitsuse seadusemuudatuse, mille järgi nimetatakse keeleinspektsioon alates 1. augustist keeleametiks. Seetõttu pöördus keeleinspektsioon 8. juunil registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) poole ettepanekuga registreerida domeeninimi keeleamet.ee. Oma vastuses teatas RIKi töötaja, et sellise domeeninime on 18. veebruaril juba registreerinud Järvamaa ettevõte OÜ Pixest.

Seejärel pöördus keeleinspektsioon 11. juunil EISi domeenivaidluste komisjoni poole (avalduse leiab keeleinspektsiooni dokumendiregistrist – toim). Keeleinspektsioon on oma avalduses seisukohal, et tegemist on pahauskse registreeringuga, sest OÜ Pixest ei ole mitte mingil moel seotud haridus- ja teadusministeeriumi, selle praeguse allasutuse keeleinspektsiooni ega 1. augustist tegutsema hakkava ega varem tegutsenud keeleametiga.

13.06.2020 18.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto