Sisukord
Paberleht
Postimees

Türi kihelkonna ajalookildudest ilmus seitsmes köide

1 min lugemist
  • Esimese kogumiku kokkupaneku ja kirjastamise sai ta oma õlule 24 aastat tagasi
  • Värskeim väljaanne koosneb 15 artiklist
  • Isikulugudena käsitletakse Jaan Lintropi ja värvi­kaupmees Langi tegevust
Kaarel Aluoja selgitusel koosneb uus raamat 15 artiklist, mis käsitlevad Türi piirkonna elu ja arengut alates mitme sajandi tagusest ajast kuni praegusajani. FOTO: Urmas Glase

«Mida vähem rahvast, seda lühem jutlus. Aamen!» Nii alustas neljapäeval Türi kultuurikeskuse galeriis Türi kihelkonna ajaloo raamatusarja koostaja Kaarel Aluoja järjelt seitsmenda osa esitlust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aluoja selgitas, et kord pidanud üks Hiiumaa kirikuõpetaja sedasi mõnesõnalise jutluse. Türi kultuurikeskuse teise korruse galerii oli neljapäeval kodukandi ajaloost huvitatud inimesi siiski puupüsti täis ja Aluojal seega põhjust rääkida pikemalt.

Koguteose «Kilde Türi kihelkonna ja linna arengust» peatoimetajana märkis Kaarel Aluoja, et Türi piirkonna ajalugu on palju uuritud ja kirjasõnas talletatud, kuid endiselt on valdkondi ja teemasid, mis pakuvad põnevat uurimisainest, aga on seni käsitlemata. «Kaante vahel on mälestusi mitmelt inimeselt, kes on meie seast juba lahkunud, ja see teeb raamatu veelgi väärtuslikumaks,» lausus ta.

02.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto