Sisukord
Paberleht
Paberleht

Instagrami konto See Pole Okei heidab valgust sadadele virtuaalsetele ahistamisjuhtumitele

6 min lugemist
  • Naistele saadetakse sageli rõveda sisuga sõnumeid
  • Politseid tasub teavitada siis, kui sõnumisaaja tunnetab ohtu
  • Sageli kirjutatakse roppusi pärast suhte purunemist
  • Internetis ahistamine võib viia depressiooni ja ärevuseni
Interneti vägivald FOTO: shutterstock.com

Internetiajastuga käib paraku kaasas tõsiasi, et inimesed ütlevad üksteisele virtuaalse suhtluse käigus seda, mida nad näost näkku suheldes ehk öelda ei söandaks. Anonüümne Instagrami konto See Pole Okei on hakanud avalikustama naiste saadetud kuvatõmmiseid vestlustest meestega, millest ilmneb, et sageli tuleb naistel internetiavarustes taluda nii meeste pealetükkivaid ettepanekuid, räiget sõimu kui ka ähvardusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See Pole Okei konto tutvustuses on öeldud, et sellele on koondatud stiilinäited soovimatutest kirjadest tüdrukute ja naiste postkastides. Stiilinäiteid on konto omanikule saatnud naised ja tüdrukud üle Eesti ning enamasti pärinevad need Messengeri vestlustest. Inimeste nimesid kuvatõmmistelt näha ei ole. Kaheksa kuu jooksul on kontole tehtud 245 postitust ning jälgijate arv on üle 11 100.

Ebasündsa sisuga kirjavahetused võib laias laastus jagada neljaks: ebaviisakad sõnumid; agressiivsed sõnumid, kus vastaspoolt sõimatakse; ähvardavad sõnumid ja neljandaks seksiteenuse eest raha pakkumine.

21.07.2020 25.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto