Sisukord
Paberleht
Paberleht

Politsei uurib Viisu viinavabriku haihtumist

4 min lugemist
  • Prokuratuuri teatel on mõne nädalaga tunnistajana üle kuulatud üle kümne inimese
  • Kes ikkagi andis korralduse varemed kokku lükata ja minema vedada?
  • 16, jaanuari öötundidel puhus torm ümber korstna, mis nüüd kõigutab koalitsiooni
  • Teadjamad inimesed pakuvad, et loo taga on Paide koalitsiooni poliitilised kired
16. jaanuari öösel lükkas torm ümber Viisu viinaköögi korstna. Nüüd kõigutab varemete likvideerimise asjaolude politseiuurimine Paide linna valitsuskoalitsiooni. FOTO: Urmas Glase

Millalgi kesksuvel tõstis kopp jaanuaritormiga ümber kukkunud Viisu viinaköögi korstna varemetega kokku ning mõni aeg hiljem kogu 150 aastat vana hoone jäänused kallurikasti ja tegi platsi puhtaks. Paar nädalat tagasi astus Paide linnavalitsuse uksest sisse politseiuurija, näitas töötõendit ja päris linnapea järele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellest ajast peale on prokuratuuri selgitusel tunnistajana üle kuulatud üle kümne inimese. «Alustatud kriminaaluurimine selgitab, kas Viisu viinaköögi korstna varingu koristustööde ning varemete ümbruse haljastustööde tellimisel ja tasukokkulepete tegemisel on järgitud ettenähtud korda või on kehtivaid reegleid rikutud,» vastast prokurör Helga Aadamsoo päringule.

Tunnistajana on uurijatele ütlusi andnud linnapea Priit Värk, abilinnapea Siret Pihelgas, Paide Halduse endine ja praegune juht Janno Lehemets ja Peeter Saldre, kes enne ametivahetust oli linnavalitsuses piirkonnajuht.

03.09.2020 08.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto