R, 9.06.2023

Vanem keskiga kuulis ilusaid lubadusi

Anne Põder
Facebook Twitter
Comments
Hingelt noori tervitab peaminister Jüri Ratas, kelle meelest võiks pikem eluiga tähendada väärikat teist noorust.
Hingelt noori tervitab peaminister Jüri Ratas, kelle meelest võiks pikem eluiga tähendada väärikat teist noorust. Foto: Dmitri Kotjuh

«Jutuks hea küll!» ütles nii mõnigi eakas eile Paide Vallimäel käega rehmates, kui kuulas festivalil «Hingelt noored» riigijuhtide ja poliitikute debatte. Nad võivad ju mõista ja rääkida, aga päris elus ei muutu sellest niipea midagi.

Avamisel osalejaid tervitanud peaminister Jüri Ratas ütles, et vanemas keskeas inimeste heaolu eest seista on meie isikliku ja riigi väärikuse küsimus. «Koalitsioon on selle nimel mitmeid samme astunud. Nende hulgas on näiteks erakorraline pensionitõus ja kättesaadavam arstiabi. Praegu ootame pikisilmi kohtu heakskiitu võimalusele lahkuda teisest pensionisambast ja jätkame tööd hoolduse arendamiseks,» lausus ta.

Ratas märkis, et lahendamist ootab veel mitu küsimust. «Õnnestume siis, kui mõtleme ja tegutseme koos. Seejuures on oluline muuta üleüldist suhtumist: pikem eluiga võiks tähendada väärikat teist noorust, mitte tegevusetust, üksildust ega vaesust,» ütles ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles