Hooleta jäetud kasside eest seisva Paikassi eestvedaja Virge Piisner kurtis, et on Relika Sarapikuga jäänud tööpäeviti kahekesi kassituppa tegutsema. «Ka meie teeme vabatahtliku tööd oma põhitöö kõrvalt ja oleme ajaga üsna kimpus,» sõnas ta.
Piisneri ütlust mööda saaks vabatahtlik abiline aidata neid paaril tunnil hommikuti, näiteks kell 8–10, ja pärastlõunal kella 15st alates. «Piisaks isegi sellest, kui saaks abis käi päeval kasvõi korragi,» märkis ta.
Hommikuti tuleb Piisneri selgitusel puhastada kasside liivakaste, pesta põrandat, kontrollida pesade korrasolekut, panna sööki ja vett ning kui aega jääb, siis natuke kassidemeelt lahutada. «Tööd ei murra konti ega nõua erilisi oskusi, kuid võtavad lihtsalt tunnikese või paar aega,» lausus ta.
Pärastlõunati käib kassitoas üldkontroll ja toidu ettevalmistamine. «Paaril korral nädalas anname kiisudele toortoitu või keedame maitsva leemega suppi. See nõuab rupside hakkimist ja toidu väljapanekut,» täpsustas Piisner.
Ravimite andmise ja karantiinitoas olevate kassidega tegeleb Virge Piisner ise, kuid rohkem tegevust leidub just suures eestoas, kus mitukümmend kassi suudavad päevaga paraja kaose tekitada.
Piisner lisas, et kassid, kes on karmidest oludest päästetud, mõni isegi surmasuust elule tagasi toodud, väärivad kindlasti inimlikku hoolitsust. «Me ei saa jätta nende juurde minemata. Keegi peab seda alati tegema,» sõnas ta.
Paraku tuleb Piisneril kasside eest hoolitsemise kõrval tegeleda hooleta jäetud kasside püüdmise, nende kliinikusse sõidutamise ja neile uue kodu otsimisega. «Ja siis on meil ju ka oma päristöö,» ütles ta. «Seda kõike oleks palju kergem teha, kui koormust saaks veidigi jagada, praegu kahjuks ei saa.»