Uuel aastal jäi osa puuetega lapsi olulisest tugiteenusest ilma

Maarit Nõmm
, Järva Teataja reporter
Copy
MTÜ Me Hoolime Sinust lastehoidu mahub korraga kuni kümme last. Praegu saab teenust üheksa Järvamaa raske või sügava puudega last. Panuse eest maakonna sotsiaalhooldekandesse on ühing pälvinud ka preemiaid. Türi valla tunnustusmeenet näitab pildil ühingu juhatuse liige Evelin Kori.
MTÜ Me Hoolime Sinust lastehoidu mahub korraga kuni kümme last. Praegu saab teenust üheksa Järvamaa raske või sügava puudega last. Panuse eest maakonna sotsiaalhooldekandesse on ühing pälvinud ka preemiaid. Türi valla tunnustusmeenet näitab pildil ühingu juhatuse liige Evelin Kori. Foto: Dmitri Kotjuh

Eelmisel aastal maakonna parimaks vabaühenduseks valitud mittetulundusühing Me Hoolime Sinust, mis osutab hoiuteenust sügava ja raske puudega Järvamaa lastele, seisab tänavu silmitsi kurva olukorraga: Paide linna hoitavate laste hulk on jäänud aastaga üle poole väiksemaks. Mure ei seisne mitte väikeses arvus, vaid selles, et linnavalitsus pole enamikule nendest lastest hoiuteenust enam vajalikuks pidanud.

Aasta alguses hakkas ühing saama peredelt murelikke kõnesid küsimusega, miks pole nende lapsed enam hoidu oodatud. «Meil on lapsi, kes on käinud hoius kõik need kuus aastat, kui oleme tegutsenud. Sellest aastast pole aga linnavalitsus neile teenust määranud. Vanemad on nõutud, sest on jäänud oma puudega lapsega üksi,» selgitas ühingu üks juhatuse liikmetest, Evelin Kori.

Kui eelmisel aastal osutas ühing hoiuteenust 12 Paide linna lapsele, siis alates sellest aastast viiele lapsele. Järva valla lapsi on hoiuteenusel neli, Türilt praegu lapsi pole.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles