Türi volikogu on valmis ettevõtjaga kohtusse minema

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
  • Volikogu arutas teemat üle kahe tunni
  • Advokaadid hoiatavad pika kohtutee eest

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja/ Scanpix

Neljapäeval arutas Türi vallavolikogu kaks ja pool tundi, kas nad on teinud kohalikule ettevõtjale liiga, kui keeldusid talle hoonet müümast. Volinike enamus oli seda meelt, et lõppegu vaidlus kasvõi kohtus, nemad pole eksinud.

Probleemne lugu sai alguse möödunud sügisel, kui Türi vald pani enampakkumisele Viljandi tänavas asuva hoone, mida rahvasuus kutsutakse kolledžimajana. Alghinnaks määrati 100 000 eurot ja ainsa pakkumise tegi kohalik ettevõte Jäätmeproff OÜ. Pakkumise hind oli 101 300 eurot.

Pakkumist kaalunud Türi vallavolikogu otsustas, et maja Jäätmeprofile siiski ei müüda, hoone tuleb uuesti müüki panna ja seekord rohkem reklaami teha. Valla selline käitumine ajas Jäätmeprofi omanikul Silvar Algpeusil harja sedavõrd punaseks, et ta palkas oma õiguste kaitseks Lextali advokaadibüroo. Kuu aega tagasi potsataski Türi vallavolinike postkasti vaie. Vandeadvokaat Kristi Sild selgitab neljaleheküljelises vaides, miks on tema kliendil õigus kõnealust hoonet osta sellistel tingimustel, nagu ta enampakkumises tegi.

Tagasi üles