Maadlejad madistasid Põlvas medaleid võita

FOTO: Erakogu

Pildil on maadlemas Sander Suitsberg (sinises). Põlvas peetud turniiril tuli ta kadettide vanuseklassis kuni 45 kg kaaluvate maadlejate seas neljandale kohale. Foto on tehtud Eesti õpilaste meistrivõistlustel.

Järvamaa Matimehed avasid uue aasta eelmisel laupäeval Põlva spordihoones lahtise vabamaadlusturniiriga, kus võitsid neli esimest, viis teist ja kaks kolmandat kohta. Klubi oli väljas 17 maadlejaga.

Maadlusklubi Järvamaa Matimehed treeneri Mati Sadama hinnangul polnud osalejaid mitte just kõige rohkem, kuid poisid maadlesid toredasti ja julgelt.

Tulemustest tõi Sadam esile kuni 70 kg kaaluvate kadettide seas esikohale tulnud Elmar Braksi. «Ta oli teistest päris selgelt üle,» ütles ta. «Sama vanuseklassi maadlejatest, aga kuni 41 kg klassis oli finaalis kaks meie meest, võitis Karel Kuurmaa.»

Maadlusklubi Järvamaa Matimehed teine treener Jaak Tammik hindas tulemused heaks. «Matiga rääkides sain aru, et kohati näidati päris ilusat maadlust ja head minekut,» lisas ta.

Mati Sadam selgitas, et Põlva võistlust on peetud aastakümneid ja nemad on seal peaaegu alati kohal olnud. Põlvas oli kohal ka külalismaadlejaid Soomest.

Võistlus- ja treeningpausi pidasid maadlejad suuresti vaid jõulude ajal. Aasta esimesel nädalal käisid juba tavatreeningud.

Järvamaa Matimehed on teinud ära ka eelmise aasta kokkuvõtted, sealhulgas valinud välja parima noore ja täiskasvanu. «Parim täiskasvanu on Keijo Orgvee, tema nimi graveeritakse austusavaldusena Jaan Rootsi pronksbüstile,» ütles Sadam. «Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel tuli ta pronksile. Samuti oli ta rannamaadluse meistrivõistlustel medalil. Need kaks tulemust said määravaks.»

Parimaks nooreks kuulutati ja oma nime saab Endel Vanaisaku büstile Janno Uusmaa. Pidulikum autasustamisüritus on plaanitud 4. veebruarile, mil on Järvamaa vabamaadluse meistrivõistlused.

Mati Sadama hinnangul läks eelmine aasta kindlasti korda. «Möödunud aastal saime kõikides vanusegruppides medaleid. Teisalt laienes meie korraldatud noortevõistlus rahvusvaheliseks, käsime ära nii Soomes kui ka Lätis,» lausus ta. «Samuti püsib harrastajate arv, kuid eks mingil määral on maadlejate põlvkonnad vahetumas. See on normaalne.»

Maadlejate võistlusaasta jätkub sel pühapäeval, kui Kohtla-Järvel on noorte vabamaadluse seeriavõistluse «Nublust Nabiks» avaetapp. Kuu lõpus, 27. ja 28. jaanuaril on Põltsamaal Maalehe maadlusturniir.  Aasta esimese poole tähtsündmus on Eesti vabamaadluse meistrivõistlused 10. veebruaril Valgas. Matimehed on esindatud tõenäoliselt eespool nimetatud noorema põlvkonna maadlejatega.

Põlva maadlusvõistlus

Noored

kuni 23 kg: III Steven Iljin Türi

kuni 29 kg: II Üllas Närripä Türi

kuni 41 kg: I Rasmus Peets Koigi

kuni 55 kg: I Tõnis Beljajev Türi

Kadetid

kuni 41 kg: I Karel Kuurmaa Türi, II Brent Bürkland Kareda

kuni 48 kg: II Karl Lehis Türi

kuni 55 kg: II Karl-Heinrich Kajakas Türi

kuni 70 kg: I Elmar Braks Koeru

Täiskasvanud

kuni 65 kg: II Janno Uusmaa Koeru),

III Helar Okas Koeru

Allikas: maadlusliit

Tagasi üles