Arvamusfestival innustas noori korraldama oma festivali

  • Noored tahavad erinevatel teemadel sõna sekka öelda
  • Suurimad mõjutajad on ikkagi kodu ja kool
  • Eelarvamusfestival julgustas kohalikke noori

Esimese noorte eelarvamusfestivali korraldajad jäid sisuka päevaga rahule ja kaaluvad üritusega järgmisel aastal jätkata.

FOTO: Raigo Pajula /Euroopa Komisjon

Pühapäeval oli Haap­salus esimene noorte eelarvamusfestival. Arutleti selle üle, kes on noorte arvamusliidrid, kas noorte arvamus pääseb esile ja millist e-Euroopat noored soovivad.

Tellijale

Noorte eelarvamusfestival sündis Paide arvamusfestivali eeskujul, kus alati on oma koht olnud ka noorte aruteludel. Ühiskondlikult tundliku meelega Haapsalu noored leidsid, et noorte mõtte ja hääle kuuldavuse suurendamiseks läheb tarvis päris oma festivali. «Soovime suurendada noorte hääle mõju avalikus aruteluruumis. Ühiste tuttavate kaudu saime ühendust arvamusfestivali eestvedajatega, kes meid festivali korralduses aitasid,» ütles noortefestivali eestvedaja Karl-Edward Uibo.

Päikeselisel päeval kogunes Haapsalu promenaadiparki arut­elusid kuulama ligikaudu 300 inimest, enamik neist koolinoored. Arutlustesse olid kutsutud ka valdkonna asjatundjad Euroopa Komisjonist, Kiusamisvabast Koolist, Integratsiooni sihtasutusest, samuti olid kohal riigikogu liikmed Kalle Laanet ja Jaanus Karilaid.

Tagasi üles