Raamatukogu kutsub märkama ja aitama

  • Kogupere päev tõstab fookusesse lemmikloomad
  • Lapsed otsivad tarkust lemmikloomade pidamiseks raamatust
  • Raamatukogu kutsub üles vabatahtlikku organisatsiooni aitama

Lemmikloom on vastutus ja seda pikemaks ajaks, kui vaid üheks suveks.

FOTO: Eesti Loomakaitse Selts

Türi raamatukogu on laste­hommikuga seonduvalt algatamas heategevusprojekti koostöös MTÜga Soe Pesa, et tutvustada lugejatele vastutustundliku lemmikloomapida­mise põhitõdesid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Raamatukogu direktor Astrid Karpender on täheldanud, et tänavatel hulgub ringi palju kodutuid kasse, kel tegelikult on olnud ka kunagi armastav pere. «Mingil põhjusel on aga need õnnetud kiisud oma kodudes üleliigseks osutunud ja tänavatele sattunud. MTÜ Soe Pesa tegelebki hüljatud kasside päästmise ja neile uute kodude otsimisega,» selgitas ta. «Türi raamatukogu otsustas sellele tublile organisatsioonile abikäe ulatada sellega, et kasvatada raamatute kaudu inimesi vastutustundlikumaks lemmikloomapidajaks.»

Nii ongi 16. novembril kell 12 algavale laste- ja perehommikule «Kogu pere lemmikloomapäev» oodatud noored ja vanad, et üheskoos arutada, millal on õige aeg ja põhjus soetada endale lemmikloom. «Sekka loeme vahvaid jutte kassidest ja otsime välja raamatuid, mis õpetavad oma loomadest paremini aru saama,» selgitas Karpender. «Oma tööst hüljatud kassidega tulevad rääkima ka MTÜ Soe Pesa vabatahtlikud. Pärast saab igaüks meisterdada paberist kiisu, kelle peal harjutada looma eest hoolitsemist.»

Tagasi üles