Sisukord
Paberleht
Postimees

Kaitseliitlased murdsid kahuritulega talve südame

3 min lugemist
  • Kümned järvalased käivad vabatahtlikena metsas sõdurioskusi lihvimas
  • Ilmataat rikkus lepingut ja jättis Talvesüdame lumeta
  • Immitatsioonivahenditest kõlanud kärgatused andsid õppusele tõelähedase ilme
Lahingumöllus kärgatavad plahvatused ja vasatase pihta lendavad valusad valangud. Loomulikult kasutavad harjutajad rünnakuks immitatsioonivahendeid. FOTO: Urmas Glase/ Järva Teataja

Inimeste fantaasia nädalavahetuse sisustamiseks on ilmatu. Kes käib kalal või jahil, kes nokitseb õliste näppudega garaažis mõne masina kallal. On neid, kes naudivad rahvatantsu, sporti või puhuvad hääletoru puhtaks laulukooris. Mõni ei tee üldse midagi, või siis läheb õhtul sauna ja põikab baarist läbi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järvamaal on kümneid mehi, kuid ka naisi, kes reede õhtul pakivad seljakoti mitme päeva varuga, tõmbavad selga laigulised rõivad, nöörivad saapad kinni, vinnavad automaadi õlale, võtavad kapilt kiivri, võõpavad põsed kriimuks ja sulavad nädalavahetusel võsaga ühte nägu.

Eelmise reede õhtul hiivas korralik hulk Järva maleva kaitseliitlasi, Türi, Paide, Roosna-Alliku ja Koeru üksikkompanii võitlejaks muundunud autojuhte, elektrikuid, mehaanikuid, ettevõtjad ja muude elualade inimesi end presentkattega metsakarva veoauto kasti ja võttis suuna kaitseväe keskpolügoonile. Pereisad lihvivad korra kuus või paari tagant sõjaväelises metsalaagris vabatahtlikult sõdurioskusi, et ohu korral olla valmis kaitsma oma koju jäänud peresid. Mõni käib tihemini, mõni harvem.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto