T, 4.10.2022

Maitsete aasta algas hiidkahvli üleandmisega

Kuido Saarpuu
Maitsete aasta algas hiidkahvli üleandmisega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toidupiirkonna projektijuht Kristina Gudinas pakub maaeluminister Urmas Kruusele pokteili, mis tähendab, et tegemist on piimast valmistatud kokteiliga.
Toidupiirkonna projektijuht Kristina Gudinas pakub maaeluminister Urmas Kruusele pokteili, mis tähendab, et tegemist on piimast valmistatud kokteiliga. Foto: Kristo Kivisoo

Laupäeva keskpäeval avati pidulikult Järvamaa maitsete aasta. Järva vallas asuvas Jäägri villas peetud avaüritusel andis maaeluminister Urmas Kruuse aasta toidupiirkonnaks valitud Järvamaa esindajale sümboolse rändkahvli.

«Täna andsime rändkahvli juba seitsmendale toidupiirkonnale. Kuigi tundub, et Eestimaa on väike ja me kõik sööme iga päev täiesti tavalist toitu, siis tõendab see fakt ilmekalt asjaolu, et loodus ja kultuur on meie toidulauda piirkonniti veidi erinevalt mõjutanud ja igas Eestimaa nurgas on midagi erilist, mida tasub esile tõsta ja avastada,» ütles maaeluminister Urmas Kruuse avakõnes.

Toidupiirkonna projektijuht Kristina Gudinas sõnas, et maitsete aasta annab erakordse võimaluse tutvustada Kesk-Eesti toidutootjaid ja kohalikke tooteid. «Suudame ürituste ja väljapaistvama turunduse kaudu suurendada Järvamaa tuntust ja luua sellega maakonnale lisandväärtust,» ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles