Apsakas: vastne asfaldikiht tuli välja vahetada

Teetööd

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Roosna-Alliku–Ahula teelõigul tehtava remondi käigus tekkis harvaesinev apsakas: uuest asfalditootmistehasest tulnud segu ei vastanud nõuetele ja mahapandud asfalt tuli uuesti üles võtta. Valmimistähtaja pikenemist karta pole.

Tellijale

Maanteeameti Ida regiooni ehitusvaldkonna juht Anti Palmi selgitas, et Roosna-Alliku–Ahula remondilõigul tehakse ümber esimesel asfalteerimispäeval laotatud alumine asfaldikiht. «Ei saa otseselt öelda, et paigaldatud oleks täiesti vale segu. Laborikatsetuste tulemused, mis segule tehti, näitasid aga liiga suuri kõrvalekaldeid retseptist,» täpsustas ta.

Palmi lisas, et Teede REV-2 AS peab töövõtjana tagama kvaliteetse tulemuse ja seetõttu teevad nad oma kuludega ebakvaliteetse lõigu ümber. «Põhjus on ilmselt selles, et Teede REV-2 kasutab Järvamaa objektidele asfaldi tootmiseks täiesti uut tehast, mille nad soetasid aasta algul. Roosna-Alliku–Ahula lõigu alumise kihi asfaldisegu oli üks esimesi, mis seal toodeti ehk tegu pole mitte materjalide, vaid pigem kokkusegamise veaga,» ütles ta.

Tagasi üles