Kaks maakonna kooli suhtlevad ettevõtjatega

Üle-eestilisel ettevõtlusnädalal käivad kutsehariduskeskuse õppurid uudistamas karusnaha töötlemist ja mööblitööstur külastab kodukandi keskkooli.

Tellijale

Eile sõitis kümmekond Järvamaa kutsehariduskeskuse karusloomakasvatuse õppurit Tallinna külla pika ajalooga kasuka- ja kindatööstusele Linda (OÜ Lindante). Varem on ettevõtte juht Tarmo Kattago sõitnud loenguid pidama kutsehariduskeskusse, seekord oli praktiline õppepäev tema ettevõttes. «Näitame koos disaineriga, kuidas tehakse kasukaid ja teisi aksessuaare. Tutvustame, mis tööriistu selleks kasutada ja kuidas tekib disanimõte ning toimub värvide ja nahkade valimine,» selgitas ta.

Lisaks ettevõtja töö nägemisele saab peamiselt täiskasvanutest koosnev õpperühm mitut tööd ka proovida. Et karusloomakasvatuse õppepäeva kavandas Järvamaa kutsehariduskeskus üle-eestilise ettevõtlusnädala ajale, leidsid ettevõtlusnädala korraldajad, et see sobib ka neile. «Räägin seekord lisaks enda ettevõtjaks saamise loo ja jagan oma 23 ettevõtja-aasta jooksul saadud kogemusi,» ütles Kattago.

Tagasi üles