Vana klaver tegi uuele ruumi

Kest on vana, aga sisu uus. Annetajate abiga Paide kultuurikeskusele ostetud Estonia kontsertklaver pärineb muusika- ja teatriakadeemiast. Pill oli väga heas korras, kuid sai täiesti uue sisu.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Neljapäeval etendus Paide kultuurikeskuse suurel laval vaatemäng, mille peaosas oli uhke ja läikiv kontsertklaver, Estonia nimeks.

Tellijale

Pianist Mihkel Poll võttis tuhmjalt sinakates toonides valgustatud lava tagumises servas klaveri taga istet, asetas käed klahvidele ja kõlama hakkas Tšaikovski «Mõtisklus». Ühtäkki hakkas pöördlava liikuma ja mida lähemale klaver koos pianistiga publikule liikus, seda kõlavamaks saali kanduv meloodia muutus. See oli uue pilli kõla. Säras pill ise ja särav oli ka selle kõla.

Täpsuse huvides olgu öeldud, et uus on pilli sisu, klaver ise on juba kolmkümne aasta jagu teeninud Eesti teatri- ja muusikaakadeemias klaverieriala õpilasi ning kool oli selle nõus Paide kultuurikeskusele annetama. Restaureerimine sai teoks tooliklubi uue hooaja 45 liikme toel, tööde maksumuseks kujunes 10 000 eurot.

Tagasi üles