Remonti läheb ligi 30 kilomeetrit teid

Kirisaare ristmikul tuleb Anna–Peetri–Huuksi maanteel sõitjail peatuda ja anda teed peateel ehk Pärnu–Rakvere–Sõmeru maanteel sõitjaile. Juba sügiseks ehitab maanteeamet ristmiku ümber. Muu hulgas valmivad kõrvalteele ohutussaared.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Tänavu häirivad teetööd Järvamaal liiklejaid ligi 30 kilomeetril. Suurimat tähelepanu pöörab maanteeamet tugimaanteede korrastusele, kuid häiritud on ka liiklemine Tallinna–Tartu maanteel.

Tellijale

Kõige rohkem puudutavad teetööd siiski Pärnu ja Rakvere vahel sõitjaid: sel teekonnal on ainuüksi Järvamaal neid ligi 25 kilomeetri ulatuses. Muu hulgas läheb ümberehitusele üks ristmik, Säreveres remonti mõisa sild, lisaks rajatakse täiesti uus sild, mille vundamendi valamine juba käib.

Vetepere küla elanik Tiit Tammleht kasutab Pärnu–Rakvere–Sõmeru maanteed iga päev tööle ja koju sõiduks. Eriti hea meel on tal Roosna-Alliku ja Ahula vahelise kümnekilomeetrise lõigu remondi üle. «Seal on tugevad pikirööpad ja asfalteena on see väga kehv. Ka kuival teel sõites auto võdiseb ja ilmselt saavad amordid kõva vatti,» põhjendas ta.

Tagasi üles