Liikluse tuiksoon: kõigil on kogu aeg kiire

Kui sõidate Tallinna–Tartu maanteel kiirusega 132 km/h (nagu eelmisel nädalal üks Subaru juht tegi, vt kiirusmõõdiku pilti), võite olla üsna kindel, et kohtute kiirust mõõtvate korrakaitsjatega.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Kui Paide politseijaoskonna korrakaitsjad eelmise neljapäeva pärastlõunal Tallinna–Tartu maanteele jõudsid, kulus vaid loetud hetk, kui esimene kiirustaja oligi käes. Veerand tundi paberitööd ja juba uus rikkuja, kiirusmõõdiku järgi möödasõidul rauas 132 km/h.

Tellijale

Paide politseijaoskonna välijuht Valdur Mõttus ja abipolitseinik, Raplas päästjana töötav Ain Vainu on Eesti tuiksoone 65. kilomeetril Mustla külas. Mõttus seab kolmjala üles, kinnitab sellele kiirusmõõdiku LaserCam 4, suunab nii aparaadi kui ka oma pilgu Tartu poolt Tallinna poole suunduvatele autodele. Ükshaaval kontrollib ta lauge kurvi tagant välja tulevaid masinaid.

Ühel hetkel ilmub kiirusmõõdiku ekraanile vanem universaalkeraga BMW. Autot juhtiv noormees sooritab möödasõitu vähemalt kiirusega 115 km/h. Sel teelõigul on lubatud kiirus 90 km/h.

Tagasi üles