iDeal kampaania

Forellimaimudest on sirgunud aplad noorkalad

  • Forellid vajavad õige temperatuuriga vett
  • Kalad vajavad söötmist neli korda päevas
  • Müügiks beebiforellid veel ei lähe

Veiko Vahesalu näitab, kui palju on forellid seitsme kuuga kasvanud – 80grammistest maimudest on saanud 300 kuni 500 grammi kaaluvad noored kalad.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Eelmisel sügisel Järvamaa kutsehariduskeskuse vesiviljeluse õppe- ja katsebaasi Särevere õppekohta elama pandud forellimaimudest on seitsme kuuga sirgunud vilkad kalahakatised, kes söövad hästi ja löövad kalakasvatajat nähes basseinis vee vahtu nagu pesumasinas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Järvamaa kutsehariduskeskuse vesiviljeluse õppe- ja katsebaasi praktikajuhendaja Veiko Vahesalu ütles, et talv ja kevad möödusid kaladel kenasti. Et forellile on ülimalt oluline õige veetempertuur, mis peab jääma 15 ja 18 kraadi vahele, sobis talv basseinidega kohanemiseks hästi. «Kevadel vahetult enne kuumade ilmade tulekut saime forellide ruumi tööstusliku konditsioneeri, mis hoiab nii ruumi temperatuuri kui ka basseinivee 17 kraadi juures,» selgitas ta.

Vahesalu hinnangul poleks nad selleta saanud soojale suvele vastu minna. «Forell on sedavõrd tundlik kala, et juba 19 kraadi juures tema ainevahetus peatub,» lausus ta. «Ega ta seetõttu kohe sure, kuid siis on oluline teada, et neid ei tohi enam sööta, vaid tuleb lasta rahus olla.» 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles