Remondist üle jäänud kruus veeti jõe äärde

Kuigi Paide linnavalitsus küsis luba Pärnu jõe äärseid madalamaid kohti pinnasega täita, on sinna kerkinud hoopis kehvemat sorti külatee.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Suur osa Paide tänavate remondist üle jäänud täitematerjalist veeti endise lihakombinaadi ligiduses asuva Pärnu jõe äärde. Keskkonnakaitsjad on tööd seisma pannud ja võimalik, et linn peab kruusa sealt minema vedama.

Tellijale

Juhtum, mis võib Paide linnavalitsusele kalliks maksma minna, sai alguse juba veebruari algul, kui linnavalitsus taotles keskkonnaametilt nõusolekut Paide linnas Pärnu jõe ligidusse matkarada rajada. Kuna planeeritav matkarada asub Pärnu jõe ehituskeeluvööndis, palus keskkonnaamet oma  6. märtsil saadetud vastuskirjas  koostada raja detailplaneering.

Nädal hiljem saatis Paide linnavalitsus keskkonnaametile kirja, kus andis teada, et loobub matkaraja tegemisest ja soovib ala hoopis korrastada – puhastada see võsast ja mahalangenud puudest, koristada sealt prügi ning lohud ja madalama pinnaga alad täita tänavate ja kõnniteede alt väljakaevatava pinnasega.

Tagasi üles