Sisukord
Paberleht
Postimees

Üle saja-aastane peotava võib katkeda

3 min lugemist
Üle aasta vaheldumisi Türil ja Paides korraldatav maakonna laulu- ja tantsupidu pidanuks tänavu jälle Paidesse jõudma. Praegu on veel ebaselge, kas maakonna taidlejad peoks üldse kokku saavad. FOTO: Tiit Reinberg / Järva Teataja

Teisipäeval istus koos Järvamaa laulu- ja tantsupeo korraldusmeeskond ja arutas, kas 6. juuni peo ettevalmistustega edasi minna või eriolukorrast tulenevalt, mille tõttu pole lauljad ega tantsijad saanud repertuaari harjutada, neile pidurit tõmmata. Kuigi kindlat otsust veel pole, võib juhtuda, et alates 1907. aastast järjest kestnud peotavale tuleb paus sisse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Läinud laupäeval pidanuks kooride žanripäeval Järvako kokku saama maakonna segakoorid, et peo repertuaaris olevaid lugusid harjutada. Kokkusaamine arusaadavatel põhjustel aset ei leidnud ning lauljatel, kel oli mahti või tahtmist, ümisesid lugusid kodus omaette.

Nii on see olnud juba mitu nädalat – lauljad, pillimängijad ega tantsijad pole ühisproovideks kokku tulnud. Nädalad ja kuud aga lähevad ning juuni läheneb.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto