Loomahullus tõi pealinna tüdruku maale kitsi kasvatama

Tallinnas sündinud ja kasvanud Anne-Mai Sutt hakkas aastajagu tagasi Türi vallas Sagevere külas talu pidama, kitsekasvatuse õppis ta ära sedavõrd, et kasvatas lutitades üles kits Triki, kes peab siiani naist oma emaks.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Aastajagu tagasi otsustas Tallinnas sündinud ja kasvanud Anne-Mai Sutt, et nüüd talle linnaelust aitab, ostab maale maja ja hakkab kitsi kasvatama. Mõeldud-tehtud. Perel ei jäänud muud üle, kui otsusega nõustuda.

Tellijale

Nii võttis endine tallinlane Anne-Mai Sutt kokku oma eelmise aasta augustis Järvamaale Türi valda elama asumise. «Nüüd ma siin olen, talumaja vajab remonti, 84pealine kitsekari korralikku lauta, kuid vaatamata sellele olen ma hommikuti kella poole viie ajal kitsi lüpsma minnes õnnelik ja see on kõige tähtsam,» lisas ta niidetud muruga koduaeda seatud varjualuses kitsepiima ja enda tehtud kitsepiimatooteid pakkudes. «Eelmise aasta 27. augustil ostsime talu, 4. septembril tõin esimesed kitsed ning selle aasta juunist hakkasin käima turul kitsepiima ja sellest valmistatud tooteid müümas,» kõneles ta.

Appi oli nõus tulema ka ema, keda oli eriti tarvis nüüd kolmeaastasel perepojal David-Marcusel silma peal hoidma.

Tagasi üles