AINULT TELLIJALE

Politseinikud kutsuvad noori jalgrattureid korrale

Paide ühisgümnaasiumi õpilased Marleene Randmaa (vasakult), Hendrik Haamer ja Rasmus Klaas sõidavad koolist koju jalgratastega ja kannavad nõuetekohaselt kiivreid.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Kuu algul kontrollisid Paide politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Jaanus Murakas ja noorsoopolitseinik Kadri Toom Paides lapsi, kes kasutasid pärast koolipäeva linnas liiklemiseks jalgratast. Tulemused on murettekitavad.

Kadri Toomi selgitusel oli eesmärk kontrollida laste teadmisi ohutusnõuetest jalgrattaga liiklemisel. «Samuti kontrollisime jalgrataste tehnilist korrasolekut ning kas nad on teistele liiklejatele märgatavad ja kuuldavad,» lisas ta.

Ilmad on veel ilusad ning paljud lapsed käivad jalgrattaga koolis ja treeningutel. Toom märkis, et just õhtusel ajal on liikluses näha koolilapsi, kes pole veel endale teadvustanud, et 16aastaseks saamiseni jalgrattaga sõites on kohustuslik kanda kinnirihmatud kiivrit. «Oleme täheldanud veel muidki puudujääke, seepärast ongi politseinikud sagedad külalised koolides ning teevad tihti pärast kooli tänaval noorte jalgratturite kontrolle,» lausus ta.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

    Tagasi üles