Sisukord
Paberleht
Postimees

Järvalane teenis päästeameti kõrgeima aumärgi

2 min lugemist
  • Selline vastuvõtt tõi talle kananaha ihule
  • Päästeameti Suurt Kuldristi pole kunagi varem antud vabatahtlikule päästjale
  • Eesti päästevõrgustikku kuulub kutseliste kõrval üle 2000 vabatahtliku päästja
Päästeteenistuse aumärkide pidulikul kätteandmisel Mustpeade Majas võttis Tuve Kärner vastu ühe oma elu tähtsaima tunnustuse – pääsetameti Suure Kuldristi. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Vastu reedet ööpimeduses Tallinnas olnud päästeameti aumärkide kätteandmise tseremoonialt koju Järva-Jaani jõudes ehmatas poja autos vaikselt tukkunud Tuve Kärner, kui nägi muuseumi ees vilkuritega masinaid ja üle Laia tänava voolavaid veejugasid. «Mõtlesin, et miskit põleb, aga nad olid mind sedamoodi viguriga vastu võtma tulnud,» ütles ta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järva-Jaanis võtsid päästeameti kõrgeima aumärgi, Suure Kuldristiga tunnustatud Tuve Kärnerit vastu tema kolleegid vabatahtlikust päästekomandost, pereliikmed ja sõbrad-tuttavad. Teda oli tervitama tulnud paarkümmend inimest.

Kärner ei varjanudki meeleliigutust ja ütles, et selline vastuvõtt tõi talle kananaha ihule. Magada ta sel ööl eriti ei saanud, sest emotsioone oli päevast kogunenud ülearu ning nende armsate inimestega, kellega ta kindlasti seda tunnustust jagada soovib, läks rõõmus tähistamine varajaste hommikutundideni välja.

21.05.2020 25.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto