Sisukord
Paberleht
Postimees

Koroonapaanikas hispaanlasest korterinaaber ähvardas hulluks ajada

4 min lugemist
  • Vahetusüliõpilane ei saanud Valenciast naasta enne kui kool oli andnud loa
  • Hispaania kehtestas karmid piirangud päevapealt ja rikkujaid ootab krõbe trahv
  • Eesti riigi asemel suutis aidata isa sõbra hispaanlasest kohalik tuttav
  • Politsei hoiab karantiinis olijal silma peal - päriti tervise ja toiduvaru kohta
Eelmise kolmapäeva õhtul kell pool üksteist jõudis vahetusüliõpilane Grete Põder semestri asemel poolteisekuuliselt õppekäigult Hispaaniasse Ikla piiripunkti kaudu koju tagasi. FOTO: Erakogu

Veel eelmisel nädalal pelgas Hispaanias õppiv Grete Põder, et jääb päevapealt ranged liikumispiirangud kehtestanud riiki lõksu – Eesti saatkonna nõuandjad laiutasid nõutult käsi. Lootuse koju pääseda äratas ellu Paides elava isa sõber, kes tundis Valencias üht kohalikku, andis telefoninumbri ja kõne taastas lootuse tagasi koju pääseda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

3. veebruaril alustas Tartu ülikooli magistriõppes teist aastat inglise ja hispaania keele õpetajaks tudeeriv Grete Põder Erasmuse programmi vahetusüliõpilasena õpinguid Valencia ülikoolis, mis on välistudengite seas üks populaarsemaid Hispaania ülikoole.

«Pidasin seni Tartu ülikooli õppekoormust hulluks, aga Valencias on see veelgi intensiivsem. Võtsin kuus ainet, et saada kokku ülikooli nõutud 18 ainepunkti. Need saan ka suveks koduõppes ära teha. Infotehnoloogiliselt on nad eelmises sajandis,» selgitas ta.

30.05.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto