Sisukord
Paberleht
Paberleht

Suvi pakub noortele tööd

3 min lugemist
  • Palganumber on küll oluline, kuid kõige tähtsam on see, et töö meeldiks
  • Noored aitavad ettevõttel töö ära teha, kui põhitöötajad puhkavad
  • Me ei eeldagi, et noor tuleks kolmeks kuuks tööle, see oleks liialt pingutav
Anna Mari Paalpere on rahul, et leidis suveks tööd Paide Maksimarketis, mida peab tuttavaks kodupoeks. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Palju ettevõtteid kannatab aasta ringi tööjõupuuduse all, kuid eriti hulluks võib probleem muutuda suviti, kui oma töötajad puhkustele suunduvad. Enamasti aitavad hädast välja noored. Suvevaheajal on noortel hea võimalus ennast tööturul proovile panna, veidi raha teenida ja tuleviku tarbeks töökogemust saada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suured tootmisettevõtted noori aga väga kergekäeliselt tööle ei võta. Nii leiavad noored tegevust kas klienditeenindajatena kauplustes-kohvikutes, haljastus- ja heakorratöödel või ehitusel ja põllumajanduses. Noored saavad töö otsimisega ise hakkama ja töötukassa abi ei vaja, küll aga tulevad kasuks vanemate või pereliikmete tutvused.

Paides Südamesahvris on sel suvel näha kahte noort neidu, kes on tööd leidnud klienditeenindajatena. Südamesahvri peakoka Sven King-Azojani kinnitusel on nad valitud töötajatega väga rahul. Sooviavaldusi tuli Südamesahvrile palju ja noorte soov suveks tööd leida oli King-Azojani hinnangul suur. Nende seast töötajaid leida aga nii kerge polnudki. Palju noori, kes oma avalduse saatis, ei ilmunud kokkulepitud ajal vestlusele ja need, kes vestlusel käisid, ei ilmunud jälle tööle. Seega on noortel huvist hoolimata veel kõvasti arenguruumi. Tööle valitud noored said lõpuks koha tänu sellele, et nende õde oli Südamesahvris kokana praktikal. Otsustati, et kolm õde üheskoos tööle võtta on kindlam.

15.09.2020 18.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto