Sisukord
Paberleht
Postimees

(Jalakäija)sõbralikkuse võimalikkusest südamelinnas

3 min lugemist
  • Ehe Ruum ei ole ainult noortele
  • Inimene on täpselt nii mugav, kui tal olla lastakse
  • Paide linna elanikud võiksid anda keskväljaku muutumisele võimaluse
Arvamusfestival Ruumieksperiment Keskväljak Paide Kesklinn Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/ Scanpix FOTO: / Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Nii nagu Viljandil on lossivaremed, Tallinnal vanalinn ning Pärnul rannapromenaad, võiks jalakäijasõbralik keskväljak olla ka Paide linna visiitkaart. Kolm aastat oleme saanud autovabamat linnaruumi katsetada ning väljaku pea igapäevaste kasutajatena näinud, et inimested vajavad on sellist kooskäimiskohta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paide linna noortevolikogu

Keskväljak on viimasel kolmel suvel muutunud autode läbisõiduhoovist õdusaks linnaruumiks, mida linlased beebidest eakateni aktiivselt kasutasid. Tuli ette sedagi, et sõpradel paluti koht keskväljakul kinni panna, et istuma saada. Autoteele püstitatud ruumieksperimenti ja sisukat kultuuriprogrammi tuldi vaatama ka Eestimaa kaugematest nurkadest, sest see lihtsalt on midagi erilist ja ägedat. Inimestele meeldib idee, et Paide linnal on julgust ja nutti seada inimesed autodest ettepoole. Ehedat Ruumi on särava näitena esile tõstnud nii muinsuskaitseamet kui ka arhitektide liit.

09.07.2020 11.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto